Stoltenberg: Savaşı derhal durdurun

Rusya-Ukrayna savaşı tüm hızıyla ve yıkımıyla devam ederken Batılı devletlerin ve uluslararası kuruluşların savaş karşıtı tepkisi giderek büyüyor.

Savaşın başladığı ilk günden bu yana barış ve itidal çağrısı yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e bir çağrıda daha bulundu.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Putin’e, Ukrayna’daki savaşı derhal durdurması ve tüm kuvvetlerini koşulsuz olarak Ukrayna’dan geri çekmesini söyledi.

Stoltenberg, Ukrayna’da ölüm ve yıkımın önümüzdeki günlerde daha kötü olmasının muhtemel olduğu konusunda da uyarıda bulundu.

NATO’nun Rusya ile bir savaşa girmek istemediğini dile getiren Stoltenberg, Rusya tarafının da makul davranması gerektiğini ifade etti.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Rusya saldırılarına devam ettikçe Ukrayna’da önümüzdeki günler daha da kötü olacak. Başkan Putin’in savaşı derhal durdurması gerekiyor.”

NATO’nun Rusya ile bir savaş istemediğinin tekrar tekrar altını çizen Stoltenberg, “NATO Rusya ile bir savaş istemiyor.” dedi.

Açıklamasının devamında Rusya’nın savaşı Ukrayna’nın ötesine götürme ihtimalinden bahseden Jens Stoltenberg, “NATO çatışmaların Ukrayna’nın ötesine yayılmamasını sağlama sorumluluğuna sahiptir.” dedi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.