Suudi Arabistan, Leonardo ile mutabakat zaptı imzaladı

Suudi Arabistan ile Leonardo şirketi arasındaki iş birliği büyüyecek!

İtalya merkezli çok uluslu bir havacılık ve savunma şirketi olan Leonardo, Suudi Arabistan Krallığı ile savunma ve havacılık sektöründe, çeşitli yatırım ve iş birliği fırsatları üzerine bir mutabakat zaptı imzaladı. Zaptın duyurusu, World Defense Show’da düzenlenen resmi tören sırasında yapıldı. Mutabakat zaptı kapsamında Leonardo, uzay endüstrisi, uçak bakım – onarımı, elektronik harp sistemleri ile radarların Suudi Arabistan’da üretimi ve helikopter montajını içeren birden fazla alanda iş birliğine giriyor.

Bu mutabakat zaptı aynı zamanda taraflara, Leonardo’nun iddialı olduğu alanlarda çalışmalar yapabilme fırsatı sunuyor. Yapılan açıklamalarda özellikle mürettebatsız sistemler, sensörler, dijital teknolojiler üzerine Suudi Arabistan’ın ev sahipliğinde çalışmalar yürütüleceği vurgusu yapıldı.  

leonardo suudi arabistan

İmzaların atılmasının ardından Leonardo Genel Müdürü Lorenzo Mariani şunları söyledi: ‘’MISA ve GAMI ile imzalanan bu zaptı duyurarak, elde ettiğimiz başarıdan son derece memnunuz. Leonardo’nun 50 yılı aşkın tecrübesinden ve Suudi Arabistan Krallığındaki güçlü iş birliğinden yararlanarak, geniş bir yelpazedeki yeni iş birliği fırsatlarını yakalayacağız. Yüksek teknoloji çözümleri, yerelleştirilmiş Ar-Ge, ülkedeki endüstriyel ve hizmet yetenekleri sayesinde, Krallık ile ortaklığımızı nasıl güçlendirebileceğimizi keşfetmek adına birlikte çalışmaya kararlıyız.”

Leonardo şirketi, Suudi Arabistan Krallığına yolcu taşımacılığı, güç üniteleri, rotorlar, elektronik sistemler, sensörler, deniz savunması ve siber savunma alanları da dâhil olmak üzere, çok çeşitli platformlar, sistemler, teknolojiler ve hizmetler sunuyor.

leonardo suudi arabistan 2

Bu son anlaşma, Leonardo’nun Suudi Arabistan’da bölgesel bir merkez kurmaktan başlayıp çeşitli sektörlerde yeni ve çoklu işbirliği fırsatları yaratarak Suudi Arabistan’daki faaliyetlerini güçlendirmeye yönelik bir adım olarak değerlendiriliyor.

Yerel teknolojik ortaklar, araştırma kuruluşları ve kullanıcılarla iş birliği yapan Leonardo’nun, ülkede sürdürülebilir kalkınma ve üretime destek sağlayabileceği iddia edildi. Suudi haber kaynakları, mutabakat zaptı ile başlayacak iş birliği sayesinde Krallığın ‘’Vizyon 2030’’ hedeflerine önemli ölçüde katkıda bulunacağının altını çizdi.

Editör: Ozan Akarsu
Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.