TSK F-16’ları artık daha uzun ömürlü

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin önde gelen savaş araçlarından biri olan F-16’ların yapısal ömrünün uzatıldığı kamuoyu ile paylaşıldı.

“F-16 Uçaklarımızın yapısal ömrünü 8 bin saatten 12 bin saate çıkarmayı hedefliyoruz” 

Savunma Sanayii Başkanlığı “F-16 Yapısal İyileştirme Projesi kapsamında ilk F-16 Blok-30 uçağının yapısal iyileştirmesi tamamlandı ve Hava Kuvvetleri Konutanlığı’na teslim edildi. TUSAŞ tarafından gerçekleştirilen yapısal iyileştirmeler kapsamında gerekli görülen yerlerde tamir ve değişim ile gövde üzerinde güçlendirme uygulaması yapıldı. Hava kuvvetlerimizin ana vurucu unsuru olan F-16 uçaklarımızın yapısal ömrünü 8 bin saatten 12 bin saate çıkarmayı hedefliyoruz. Proje kapsamında 35 adet F-16 Blok-30 uçağının yapısal iyileştirmesini planlıyoruz.” şeklinde bilgilendirme yaptı. 

SBB açıklamasına; 2017’de de Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan F-16’larla ilgili uçuş saatini uzatmak için böyle bir yapısal iyileştirme işlemine ihtiyaç duyulduğunu, söz konusu ihtiyacın gerçekleştirileceğini, F-16 Yapısal İyileştirme Projesi kapsamında Blok-30 uçaklarının 25 tanesinin TUSAŞ tarafından, 10 tanesinin ise 1.HİBM Komutanlığı tarafından modernize edilmesinin planlandığını ekledi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.