Türk Kara Kuvvetleri 2230 yaşında

Türkiye’yi karadan gelecek saldırılara karşı korumakla görevli Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2230 yaşında.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluşunun 2230’uncu yılı olması münasebetiyle Milli Savunma Bakanlığı’nın resmî sitesinden bir kutlama mesajı yayınladı.

Milli Savunma Bakanlığı’nın resmî sitesinden yayınladığı kutlama mesajı Bakanlığın resmî Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. Yapılan paylaşımda, “Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığımızın 2230’uncu Kuruluş Yıl Dönümü mesajı…” ifadelerine yer verildi.

Hulusi Akar, temelleri Mete Han ile atılan ve iki bin yıldan fazladır dosta güven düşmana korku veren Türk Kara Kuvvetleri’nin 2230’uncu yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajı:

“Değerli Silah ve Mesai Arkadaşlarım,

Kara Kuvvetlerimizin kuruluşunun 2230’uncu yıl dönümünü en içten duygularla kutluyorum. 

Mete Han tarafından temelleri atılan Kara Kuvvetlerimiz; köklü tarihi, millî, manevi ve mesleki değerlere bağlı kahraman ve fedakâr personeliyle dünyanın en saygın askerî güçlerinden biridir. 

Kara Kuvvetlerimiz; vatanımızın, hudutlarımızın ve asil milletimizin güvenliğine yönelen her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve sınır ötesinde azim ve kararlılıkla mücadele etmiştir, etmektedir.

Bu çerçevede yüksek teknolojiye sahip yerli ve milli savunma sanayi ürünleriyle teçhiz edilmiş kahraman Kara Kuvvetlerimiz, terörle mücadele kapsamında icra ettiği geniş çaplı harekâtlarla şanlı tarihine yeni ve büyük başarılar eklemiştir. 

Suriye ve Irak’ın kuzeyinde icra edilen bu harekâtlarla ülkemizin güneyinde kurulmak istenen terör koridoru parçalanmış; sınırlarımızın, asil milletimizin ve umudunu bizlere bağlayan masum ve mazlum bölge halkının güvenliği sağlanmıştır.

Kara Kuvvetlerimiz; salgın şartlarına rağmen ayrıca BM, NATO, AGİT, AB bünyesinde ve ikili anlaşmalar çerçevesinde Afganistan, Kosova, Bosna-Hersek, Azerbaycan, Libya, Katar, Somali gibi birçok coğrafyada bölgesel, küresel barış ve istikrara da büyük katkı sağlamaktadır.

Tüm bu faaliyetlerle eş zamanlı olarak personelinin niteliklerini, çağın şartlarına ve harbin değişen doğasına en uygun şekilde geliştirmek amacıyla eğitim/tatbikat faaliyetlerine de aralıksız ve başarıyla devam etmektedir.

Kara Kuvvetlerimizin kahraman ve fedakâr personelini tüm bu başarılarından dolayı yürekten kutluyor, her birini alınlarından öpüyorum. 

Kara Kuvvetlerimiz; yedi iklim üç kıtaya barışı, adaleti, huzuru götüren atalarımızdan ve asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendisine verilecek her türlü görevi başarıyla yerine getirecek ve ülkemizin gurur kaynağı olmaya devam edecektir.  

Bu kuruluş yıl dönümü vesilesiyle Mete Han’dan Sultan Alparslan’a, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten günümüze kadar Kara Kuvvetlerimizin bu seviyeye ulaşmasında emeği geçen tüm komutanlarımızı ve devlet büyüklerimizi saygıyla anıyorum.

Aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyor; hayatta olan kahraman gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit DÜNDAR başta olmak üzere, Kara Kuvvetlerimizin muvazzaf ve emekli tüm personelini kutluyor; kendilerine ve kıymetli aile fertlerine sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.”

SavunmaTR olarak Türk’ün son yurdu, dost ve müttefik ülkelerin güvenli limanı ve emniyeti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin yerdeki muhafızı Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın 2230’uncu yaşını kutlarız.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.