Türk savunma sanayiinden Azerbaycan’a destek

Türk savunma sanayii hem ülkemize hem de dost ve kardeş ülkelere destek olmaya devam ediyor.

TSK’nın ihtiyacına yönelik olarak, ASFAT tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen 20 adet MEMATT (Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı) Azerbaycan’a ihraç edilecek.

İlk iki MEMATT hemen teslim edilecek. Kalan 18 adet MEMATT da 2021 ortasına kadar teslim edilmiş olacak.

MEMATT aracından 6 adet de milli mayın merkezimize teslim edilecek.

ASFAT resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “ASFAT’tan Can Azerbaycan’a Destek! Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyacına yönelik, ASFAT tarafından yerli ve milli imkanlarla ülkemizde ilk kez üretilen 20 adet MEMATT’ı (Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı) kardeş ülkemiz Azerbaycan’a ihraç ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

MEMATT (Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı)

ASFAT Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı uzaktan kumandalı, zincirli veya parçalayıcı aparat kullanabilen hafif sınıf bir teçhizat olarak biliniyor. Özgün bir tasarımla geliştirilen Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı anti-personel mayınları etkisiz hale getirerek aynı zamanda sahada mevcut bitki örtüsünü temizleyecek şekilde dizayn edildi. Balistik zırhla güçlendirilen gövde ve aparatlar her tür arazide başarı ile görev yapacak kabiliyette. Son teknolojik gelişmeler ışığında tasarlanan Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı, saha performansı, süratli parça değişimi, çoklu aparat kullanımı ve her tür araçla kolay taşınabilirlik açısından dünyadaki diğer emsallerine göre üstün özelliklere sahip.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.