Türk SİHA’ları bu kez Fransız medyasında

Fransız gazeteci Benaouda Abdeddaim, BFM Business kanalında katıldığı programda Türk savunma sanayiinin aldığı yolu ve attığı adımları anlattı.

Kamudan Haber isimli sitede yer alan bilgilere göre gazeteci Abdeddaim, Türkiye’nin ürettiği yerli ve milli silahlı insansız hava araçlarına değindi ve geçen sene Libya’da kullanılan Kargu-2 dronunun Birleşmiş Milletler raporunda anıldığını hatırlattı.  Abdeddaim bir çatışma bölgesinin, ilk defa insan tarafından kontrol edilmeden, tamamen otonom çalışan bir hava aracıyla hedef alındığının altını çizdi.

SİHA’ların Suriye ve Karabağ’da savaşın yönünü değiştirdiğini, Irak’ın kuzeyinde terör örgütü PKK’ya karşı etkili olduğunu söyleyen Abdeddaim, Azerbaycan’ın Türk SİHA’ları ile Ermenistan’a karşı güç kazandığını da sözlerine ekledi.

Fransız gazeteci, NATO ülkesi Polonya’nın da Bayraktar TB2 satın aldığını belirtti. Abdeddaim, Türk hükümetinin, terör örgütü PKK ve bölgesel askeri tehditlere karşı ABD ve İsrail’in İHA ve alt bileşenlerini satmaması üzerine, kendi araçlarını ürettiğini aktardı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.