Twitter ve Square CEO'su Jack Dorsey, yeni bir proje üzerine çalışıyor.

Elon Musk Ukrayna'nın Kırım saldırısını neden engelledi? Elon Musk Ukrayna'nın Kırım saldırısını neden engelledi?

WebTekno'nun haberine göre Jack Dorsey, herhangi bir merkeze bağlı olmayan bir Bitcoin borsası kurmayı düşündüklerini açıkladı. Borsanın Square’in TDB birimi tarafından oluşturulması planlanıyor. 

Dorsey resmî Twitter hesabı üzerinden söz konusu çalışmalarını, “TDB’nin yol haritasını çizdik. Bitcoin için, merkezi olmayan bir borsa kurmakta bize yardımcı olacak.” şeklinde duyurdu.

Merkezî olmayan borsa girişiminin başındaki Mike Brock, Bitcoin’in itibarî para birimleri ile alınıp satılabileceğini, platformun tamamen halka açık ve açık kaynak kodlu olacağını ve  platformda herhangi bir cüzdanın kullanılabileceğini kaydetti.

Dorsey, temmuz ayında şirketin merkezi olmayan finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştırmayı amaçlayan açık kaynaklı bir geliştirici platformu oluşturacağını söyleyerek bir ipucu vermişti.

“Hayatımın sonuna kadar Bitcoin’in geliştirilmesi için çalışacağım.” diyen Dorsey ve şirketi Square’in Bitcoin için fiziksel bir cüzdan projesi de mevcut ve projeye yönelik çalışmalar başlamış durumda.