Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Twitter, eski sürüm Android kullanıcılarına dair bir duyuru yaptı. Duyuruda, Android 8 ve Android 9 sürümlü mobil cihazlarda çalışan Twitter uygulamasında zafiyet bulunduğu belirtildi. Bu zafiyet sonucunda da kullanıcıların “DM” kısmına ulaşılabildiği aktarıldı.

Sosyal medyada gizlilik ve güvenlik konusu gündemdeyken bazı platformlardan kullanıcıları memnun etmeyecek haberler geliyor. Açıklaması yapılan zafiyetin kullanıcı mesajlarına ulaşılabildiği hatırlatılsa da bununla ilgili herhangi bir delile de rastlanmadığı belirtildi.

STM'den artan siber dolandırıcılığa karşı uyarı STM'den artan siber dolandırıcılığa karşı uyarı

Söz konusu zafiyeti kapattığını belirten Twitter, kullanıcılarının güvenli bir şekilde uygulamayı kullanabileceğini söyledi. Zafiyetli sürümü kullanan kullanıcılara uyarı gönderildiği, güncelleme yapılmasının gerektiği hatırlatıldı.

Halihazırda Twitter kullanıcılarının büyük çoğunluğu, Android mobil cihazlarıyla uygulamayı kullanıyor. Bu da çok sayıda kullanıcının zafiyetten etkilenmiş olabileceği anlamına geliyor.