UTKU motoru başarılı bir şekilde çalıştırıldı

Güç grubu geliştirme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Yeni Nesil Hafif Zırhlı Araç Güç Grubu için BMC Power tarafından geliştirilen 1000 beygir gücündeki ilk motor ve ilk çapraz tahrikli transmisyonu UTKU başarılı bir şekilde çalıştırıldı.

Cumhurbaşkanı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir gelişmeyle ilgili resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Güç grubu geliştirme çalışmalarımız sürüyor. 45 tona kadar paletli hafif zırhlı muharebe araçları ve Fırtına Obüsü için BMC Power tarafından geliştirilen 1000 beygir gücündeki ilk motor ve ilk çapraz tahrikli transmisyonumuz UTKU’nun çalıştırması başarılı şekilde gerçekleşti.” ifadelerini kullandı.

Yeni Nesil Hafif Zırhlı Araç Güç Grubu Projesi (UTKU)

Yeni Nesil Hafif Zırhlı Araç (YNHZA) Güç Grubu (UTKU Projesi), 45 tona kadar paletli hafif zırhlı muharebe araçları ve Fırtına Obüsü için motor projesi olarak biliniyor. 

Bu güç grubu; 8 silindirli, V tipi, turbo dizel, su soğutmalı en az 675 kW (920-1000 BG) azami güce ve en az 2700 Nm azami torka sahip bir motordan; çapraz tahrikli, “T” bağlantı tipinde, dümenleme ve frenleme fonksiyonununa da sahip bir transmisyondan, bunlara entegre edilmiş, soğutma paketi, hava filtrasyon sistemi ve egzoz sisteminden oluşuyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.