VURAN TTZA’ya entegreli ÇNRA’dan test atışında tam isabet

Türkiye’nin savunma sanayii kabiliyetleri Türk askerine sahada hızlı çözümler sunmaya devam ediyor.

BMC tarafından üretilen VURAN Taktik Tekerlekli Zırhlı Araca (TTZA) entegreli ROKETSAN tarafından geliştirilen Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) test atışında hedefi tam isabet vurdu. Tek seferde 12 roket ateşleyebilen ÇNRA entegreli VURAN TTZA, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kullanımına sunulmaya hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir konu ile ilgili resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Savunma sanayiimiz kabiliyetlerini birleştiriyor Mehmetçiğe sahada hızlı çözümler sunuyor. BMC üretimi VURAN aracına entegre edilen 107 mm Çok Namlulu Roketatar test atışında hedefi başarıyla vurdu. Tek sette 12 roket ateşleyen ÇNRA’lı VURAN TSK’nın emrinde!” ifadelerini kullandı.

Vuran Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA)

BMC tarafından Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç grubunda üretimi yapılan VURAN; 9 kişilik personel kapasitesi, monokok tipte zırhlı kabiniyle en yüksek seviyede koruma sağlamasının yanı sıra 4X4 çekiş sistemi sayesinde başarılı manevra kabiliyetiyle de ön plana çıkıyor.

Kendine özel V tabanına ve STANAG 4569 koruma seviyesine sahip olan VURAN ile 9 kişiye kadar tüm personel emin ellerde.

9 kişilik taşıma kapasitesi, yüksek koruma ve hareket kabiliyetiyle ön plana çıkan Vuran, monokok gövde, zırhlı kabin ve camları, şok emici koltukları, silah istasyonu ve acil çıkış kapağı ile yolcuları için mayına ve balistik tehditlere karşı yüksek koruma sağlıyor. Özel görüş sistemleri, otomatik yangın söndürme sistemi, merkezi lastik şişirme özelliği, uzaktan komutalı otomatik silah istasyonu, ve daha bir çok özelliği ile Çok Amaçlı Zırhlı Araç sınıfında beğeni topluyor.

Saatte 110 km hıza ulaşabilen VURAN, 800 mm derinlikte sudan geçebilmekte, 400 mm karınaltı yüksekliği ile birçok engeli rahatça aşabilmekte ve yüzde 30 yan eğimde ilerlerken yüzde 60 eğime de tırmanabilmektedir.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.