2 Çinli, ABD teknolojisini Çin’de satmaktan suçlu bulundu

ABD’deki bir araştırma hastanesinde 10 yıl boyunca çalışmış olan Yu Zhau ve eşi eksozom ile alakalı ticaret sırlarının, yasal olmayan yollar ile elde edilmesi ve satılmasını planlamak suçundan ABD mahkemesi tarafından suçlu bulundu. Eksozom ile alakalı ticaret sırları belirli pediatrik hastalıkların tespiti ve tedavisi ile alakalı araştırmalar hakkındaydı. Yu Zhou aynı zamana elektronik dolandırıcılığa teşebbüsten de suçlu bulundu.

ABD Adalet Bakanlığı’nın sitesinde yer alan bilgilere göre, Zhou eksozom ve ekososom izolasyonu ile alakalı bilimsel ticaret sırlarını bir araştırma hastanesinden çalarak Çin’de satmaya teşebbüs ettiğini itiraf etti. Zhao ve eşi Chen 10 yıl boyunca ABD’de yer alan araştırma hastanesinde çalışmışlardı. 2019 yılının temmuz ayında Zhou ve Chen tutuklandı.

Eksozom belirli hastalıkların teşhisinde ve tedavisinde önemli bir rol oynamakta. Zhou ve Chen eksozom izolasyon kitlerini satmak için Çin’de bir şirket kurduklarını itiraf etti.

Amerikalı yetkili kişiler tarafından, Çin’in sahip olmadığı ve geliştirmek için yeterli olmadığı ürünlere sahip olmak için giriştiği yasal olmayan yolların ABD tarafından kontrolsüz bırakılmayacağı söylendi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.