ABD askerleri, nükleer silahlara ilişkin hassas bilgileri açığa çıkardı

Yayınlanan yeni bir rapora göre Avrupa’daki çeşitli üslerde konuşlandırılan ABD askerleri, ABD’nin nükleer silah stoğuyla ilgili bilgileri kazara açığa çıkardı. 

Gızmodo tarafından yapılan habere göre askerler, söz konusu sırları ezberlemek için kullandıkları zayıf güvenlikli flashcard uygulamaları aracılığıyla sızdırdı.

Habere göre ABD’nin en hassas güvenlik bilgilerinin akıllara duygunluk verecek şekilde yönetilmesi sonucunda askerler, yalnızca nükleer silahların depolandığı üsleri değil; muhtemelen nükleer silah içeren “sıcak” kasalara sahip mahzenleri de açığa çıkardılar. Sızdırılan bilgiler arasında gizli kodların, parolaların ve yerel güvenlik düzenlemeleri hakkındaki başka verilerin de olduğu belirtildi.

Foeke Postma’nın yaptığı araştırmaya göre ABD askerleri, Avrupa’daki nükleer üsler hakkında gerçekten de hassas olan bilgileri saklamak için Chegg, Cram ve Quizlet gibi ortak çalışma uygulamalarını kullandılar. Bunları kullanırken ayarlarını “genelden-özele” şeklinde değiştirmeyi unuttular. Bunların yanı sıra askerlerin, LinkedIn depolarında depoladıkları fotoğrafları kullanmak veya kullanıcı adlarını herkesin görebileceği şekilde ayarlamak gibi hareketlerle, izlenilmeyi kolaylaştırdıkları da belirtilenler arasında yer alıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.