ABD hükümeti 5G için çalışmalarını hızlandırıyor

Geçen günlerde OpenSignal analiz şirketinin yayınladığı 5G ağ hızının ülkelere göre yüksekliği listesinde ABD en son sıradaydı. Yapılan araştırmalarla, hız ve kullanım kalitesinin ülkeden ülkeye ve operatörden operatöre değişkenlik gösterdiği de belirtilmişti. Yeni nesil teknolojiye daha uyumlu hale gelmek isteyen ülke, bu konuya dair hızlandırma çalışmaları için düğmeye bastı.

Dijital Altyapı Bakanı Matt Warman ve Yerel Yönetim Bakanı Simon Clarke, bugün yerel makamlara Gigabit geniş bant sunumunu ve 5G mobil kapsama alanını artırmaya nasıl yardımcı olabileceklerini açıkladılar.

Bakanlar konseylere, arazi erişimi ve değer biçme konusunda yeni hükümet tavsiyelerini takip etmeyi önerdi. Böylece kamu arazilerinde 5G direkleri ve tam fiber geniş bant dolapları gibi yeni altyapılara erişim sağlayan anlaşmalara daha hızlı ve makul ulaşılabilmesi hedefleniyor.

ABD hükümeti ayrıca 5G’nin güvenliği ve faydaları hakkında yeni bir kılavuz paylaştı. Kılavuz ile konseylerin, insanlara konu ile ilgili gerçekleri verebilmesi ve bu devrim niteliğindeki mobil teknoloji hakkında kirli bilgilerle mücadele edebilmesi sağlanmak isteniyor.

Bunun yanında Bakanlar konseylerden, uyumlu bir dijital altyapı stratejisi sağlamak için birden fazla ekipte çalışacak bir yetkili atamalarını istedi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.