ABD ordusu yeni zırhlı aracını teslim aldı

Araçların yapımını üstlenen BAE Systems tarafından 1 Eylül Salı günü yapılan açıklamada, Çok Amaçlı Zırhlı Araç’ın (The Armored Multipurpose Vehicle), komuta/kontrolden tıbbi tahliyeye ve havan taşıma desteğine kadar çeşitli görevleri yerine getirmek için birkaç versiyonla hayata geçeceği söylendi.

BAE Systems’ın araç program direktörü Bill Sheehy’nin yaptığı açıklamada, İlk AMPV’nin (The Armored Multipurpose Vehicle) tamamlanmasının ABD ordusu için dönüm noktasın olduğunu söyledi.

BAE Systems, teslim edilen ilk aracın hareket halindeyken iletişim kurma yeteneğini geliştirecek bir görev komuta çeşidinin de olduğunu belirtti. Şirketten yapılan açıklamada, tıbbi tedavi ve tahliye versiyonunun ağır yaralanan askerler için bir ‘‘ameliyathane’’ hizmeti vermesinin beklendiğini belirtildi. Ayrıca şirket tarafından  2018’de yapılan anlaşma ile belirtilenler arasında, ABD ordusuna 450’den fazla araç teslim edileceği de bulunuyor.

BAE, AMPV’nin yaklaşık iki düzine testi başarıyla tamamladığını ve Amerikan ordusunun gereksinimlerini karşıladığını söyledi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.