ABD yasağı Huawei’ye dev stoklar yaptırıyor

Çin ve ABD gerginliğinin odak noktası olan Huawei’nin yasaklanacağı tarih yaklaşıyor. 14 Eylül günü Huawei ortaklığı tamamen sona erecek. Zararını en aza indirmeye çabalayan şirket, bileşen yığınağı yapmaya başladı. 

ABD’nin Huawei için en etkili darbesi ABD ekipmanı kullanan yabancı firmaların Huawei ile iş birliği halinde ABD iznine mecbur olması ambargosu oldu. 14 Eylül tarihinde bitecek ortaklıklardan biri de Huawei’nin Kirin işlemcilerini üreten TSMC ile işbirliği olacak. Huawei’nin bu alanda TSMC kadar gelişmiş bir ortak bulamayacağı düşünülüyor.

Huawei stok yapmaya başladı

Huawei, stok hedefleri için sıkı çalışıyor. Gerektiğinde gecenin geç saatlerinde görüşmeler yapılıyor ve yasak tarihi gelene kadar tedariklerin üst seviyede sağlanması amaçlanıyor. Stok konusunda gözünü karartan Huawei, test edilmemiş veya tamamlanmamış ürünleri bile stoklarına dahil ediyor. Bu stokların en azından 2021’in ilk çeyreğini dengede tutması bekleniyor. Ancak felaket senaryolarının gerçekleşmemesinin, ABD ile ilişkilerin düzelmesine bağlı olduğu da tahminler arasında bulunuyor. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.