Ali Taha Koç’tan HAVELSAN’a ziyaret

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, HAVELSAN tarafından İçişleri Bakanlığı için geliştirilen yerli parmak izi tanıma sistemi ile ilgili bilgi aldı.

HAVELSAN resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç’a yerli ve milli video konferans ürünü HAVELSAN Diyalog ile ilgili de sunum yapıldı.

HAVELSAN resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “HAVELSAN’ı ziyaret eden T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, İçişleri Bakanlığı için geliştirdiğimiz yerli parmak izi tanıma sistemi ile ilgili bilgi aldı. Koç’a ayrıca yerli ve milli video konferans ürünümüz HAVELSAN Diyalog ile ilgili de sunum yapıldı.” ifadelerine yer verildi.

Yerli parmak izi tanıma sistemi

Yerli parmak izi tanıma sistemi, İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla HAVELSAN ve POLSAN tarafından geliştirildi.

Ulusal Biyometrik Veri Yönetim Sistemi çalışmaları kapsamında, Nitelikli Parmak İzi Tanıma Sistemi’nin HAVELSAN’da yapılan testleri başarıyla tamamlandı.

Geliştirilecek yazılım İçişleri Bakanlığına bağlı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığında kullanılacak.

Sistem sağlık alanında, noterlerde, gümrük kapılarında ve kimlik doğrulama işlemlerinde de kullanılabilecek. Milli parmak izi tanıma algoritmaları sayesinde kimlik sahtekarlığının önüne de geçilecek.

HAVELSAN Diyalog

HAVELSAN’ın geliştirdiği video konferasn sistemi Diyalog adıyla kullanıcılara sunuldu. Diyalog özellikle uzaktan çalışma koşullarında yüksek güvenlik sağlıyor.

Kurumların büyük ilgisini çeken HAVELSAN Diyalog mobil uyumlu web arayüzü sayesinde İOS ve Android telefonlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Diyalog, uçtan uca şifreleme, ekran paylaşımı, güvenli sesli görüşme, güvenli video konferans, güvenli mesajlaşma, HD kalite ve 4K görüntü desteği ile adaptif görüntü kalitesi ayarlama gibi imkanlar sunuyor.

Diyalog’un kurulumu için hiçbir uygulamaya ihtiyaç duyulmamakla birlikte, ekstra donanım olmadan da yüksek kalite görüşme yapılabiliyor. HAVELSAN Diyalog, yüksek verimliliği ile toplantı katılımcı sayısı ve süre sınırı olmadan güvende iletişim kurabiliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.