Amazon’da drone ile teslimatlar başlıyor

Uzun süredir kullanıcılarına drone ile teslimat yapmayı planlayan ABD’li alışveriş devi Amazon, ‘drone’lu teslimatlar için geri sayıma başladı.

‘Drone’lu teslimatların ilk durağı California’nın Lockeford kasabası olacak. Yerlilerin drone teslimatları için kayıt yaptırabilecekleri duyuruldu. 

Lockeford’dan sonra ‘drone’lu teslimat hizmetlerinin daha geniş bir alana yayılması planlanıyor.

Şirketin ‘drone’lu teslimatlarla ilgili yayınladığı bir blog yazısında “Drone teslimat vaadi genellikle bilim kurgu gibi geldi. Ama bu yılın ilerleyen saatlerinde California, Lockeford’da yaşayan Amazon müşterileri, Prime Air teslimatlarını ilk alanlar arasında olacak. Prime Air hakkındaki geri bildirimleri, her yerdeki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için güvenli bir şekilde ölçeklenecek bir hizmet oluşturmamıza yardımcı olacak.” ifadelerine yer verildi.

Amazon, ‘drone’ların takriben 4 bin kişilik bir nüfusa sahip Lockeford’daki müşterilerin arka bahçelerine paketler bırakacak şekilde programlanacağını açıkladı.

Görsel bir gözlemci tarafından kontrol edilmelerine gerek olmayan teslimatlarda uçaklardan, insanlardan, evcil hayvanlardan ve engellerden kaçınmak için sensörler kullanacağı aktarıldı.

‘Drone’lu teslimatlarda sipariş edilen ürünlerin müşterilere bir saatten daha kısa sürede ulaştırılması hedefleniyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.