Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un serveti rekor kırdı

Kişisel serveti 200 milyar doları geçen Amazon CEO’su Jeff Bezos, 200 milyar dolar servete ulaşan ilk insan olmayı başardı.

Yönettiği e-ticaret sitesi Amazon, koronavirüs sürecinin ortasında dikkatleri üzerine çekti. Evde kalan ve e-alışveriş ile  alışveriş yapan tüketicilerin artan ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak için 100 bin tam ve yarı zamanlı çalışanı işe alıyor.
ABD merkezli e-ticaret şirketi Amazon’un sahibi ve dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos, pandemi sürecinde servetine servet katarken öte yandan en zengin ikinci konumda olan Bill Gates ile karşılaştırmalara maruz kalmaya başladı.

Serveti 200 milyar doları geçti

Özellikle Koronavirüs sonrası şirketlerin ekonomik açıdan büyük sıkıntılar çektikleri süreçte, gelirlerini rekor kırarak artıran Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’a gözler çevrildi. Uzmanlara göre bu artışın en önemli sebeplerinden birisi, tüketici alışkanlıklarının artması oldu. Bu durum Amazon gibi online alışveriş sitelerinin yüksek gelir elde etmesine yol açtı. Stoklarında yüzde 80 artış gösteren artan Amazon, Koronavirüs pandemisinden en fazla olumlu etkilenen şirketlerden biri oldu. Pandemi süreci, Amazon hislerinde yüzde ikilik artış olarak yansıdı. Bu yansıma Bezos’u 205 milyar dolarlık servetin sahibi konumuna getirdi. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.