Apple-Epic Games gerginliği arttı

Apple’ın App Store’da bulunan uygulamalardan aldığı komisyon payı nedeniyle Apple-Epic Games gerginliği başlamıştı. Epic Games, satın alma yönteminde değişiklik yaparak komisyonsuz bir şekilde ödemeleri direkt almanın yolunu bulmuş ve bunun üzerine Apple, Fortnite oyununu uygulama mağazasından kaldırmıştı. 

Apple, Epic Games’i mağazasından tamamen kaldırmaya hazırlanıyor 

Epic Games’in resmi Twitter haber hesabından, 28 Ağustos günü Apple’ın Epic Games’in iOS ve Mac geliştirici hesaplarıyla ilişiğini keseceği bildirildi. The Verge’ün haberine göre Epic, Apple’ın bu hamlesine karşı mahkemeden “ihtiyati tedbir” talebinde bulundu ve kesintinin engellenmesini istedi. 

Epic: Bu durum onarılamaz zarara sebep olacak

Epic Games firması tarafından, mahkemeden emrin çıkmaması halinde onarılamayacak şekilde zarar görüleceği ve Epic’in Fotnite kullanıcıları arasındaki itibarını fena halde zedeleyeceği belirtildi. Aynı zamanda bu durumun Epic Games’in Unreal Engine yazılım işine de zarar vereceği düşünülüyor. Şirketin bir başka talebi de Fortnite’ın indirilmiş fiyatlar ve alternatif ödeme seçeneğiyle App Store’a iade edilmesi oldu. 

Apple’ın gelişmeyle ilgili herhangi bir yorumu olmadı. Şirketin sözcüsü, Epic’in App Store politikalarını çiğnemesinin talihsiz bir hareket olduğunu ve bu ihlalleri çözmek için her türlü çaba içerisinde olacaklarını belirtti. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.