Apple M1 işlemcilerde Chrome hatası gündem oldu

Günümüzde en çok kullanılan tarayıcılardan biri olan Google Chrome için Google, Apple M1 işlemcilerde sorun yaşandığını kabul etti. Chrome Destek Yöneticisi Craig Tumblison, Chrome indirme sayfasına, Apple işlemcili modellere sahip yeni macOS cihazlara uygun sürümün eklendiğini belirtti. Bu sürümün optimize edilerek indirilmeye sunulduğu aktarılıyor.

Apple M1 işlemciyle ilk hata

Ancak Apple M1 işlemcili modellere yüklenen Chrome’un çökme yaşayabildiği aktarılıyor. Google’ın, sorun yaşanmayan bir sürümün kullanıcılara ulaştırılması için çalışmaya devam ettiği aktarılıyor.

Hatanın tamamen ortadan kaldırılmasına kadar kullanım sağlanması için kullanıcılara öneri de geldi. Bu öneriye göre Apple M1 işlemcili modellere, Intel işlemcili modeller için geliştirilen sürümün indirilmesi söyleniyor. Bunun için de Apple M1 için geliştirilen Chrome’u kaldırmak ve indirme sayfasından “Intel işlemcili Mac” seçeneğini indirmek gerekiyor.

Bununla birlikte Chrome 87 sürümünün dağıtımına başlanıldığı söyleniyor. Bu sürümle birlikte yüzde 25 daha hızlı açılma, yüzde 7 daha hızlı sayfa yüklenmesi ve daha düşük RAM kullanımı sağlandığı aktarılıyor. Öte yandan yeni sürüm 33 zafiyetin kapatılmasını da sağladı.

Chrome’u güncellemek için Ayarlar > Chrome hakkında kısmına gitmek gerekiyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.