Apple, uyuşturucuyu anımsatan uygulamayı incelemeye aldı

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/1GgWvlkurL33AeNCXFYCKC” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

MacRumours tarafından yapılan habere göre, kullanıcıları uyanık tutmaya yardımcı olan Amphetamine isimli uygulama için kaldırma kararı alındı. Bu kaldırma işlemi için de 12 Ocak tarihi belirlenmişti. Ancak gelen tepkiler ve uygulamanın geliştiricisi ile yapılan görüşme sonrasında kararı geri alındığı aktarıldı.

2014’ten beri App Store’da olan uygulamanın ismi nedeniyle bazı uyuşturucuların kullanımını teşvik ettiği ve bu nedenle mağazanın politikalarını ihlal ettiği belirtilmişti.

William Gustafson isimli geliştirici, uygulamanın isminin belirlenmesinde ABD’de yasal olan bir ilaçtan esinlendiğini belirtti. İtiraz süresinde başvurusunu yapan Gustafson, Apple’ın ismin geldiği yeri anlamasını sağladı. Böylelikle uygulamanın App Store üzerinden kullanıcılarla buluşmasına devam edilmesi kararı alındı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.