Apple’dan "kameralarınızı kapatmayın" uyarısı

Apple bilgisayar kameralarını kapatan kullancılarına önemli bir uyarı yaptı.

Gizlilik endişesi yaşayan birçok Apple kullanıcısı, çeşitli yollarla bilgisayar kameralarını kapatıyor. Bilgisayar kameralarını kapatan Apple kullanıcılarına, Apple’dan önemli bir uyarı geldi. Apple, MacBook kameralarında kamera kapağı kullanılmaması gerektiğini, en azından bilgisayar kapatılırken çıkarılması gerektiğini aksi takdirde ekrana zarar verme ihtimalinin yüksek olduğunu kullanıcıları ile paylaştı.  

Ekranda oluşan çatlaklar sebebiyle Apple, böyle bir hasarın meydana gelmesinin sebebinin ince MacBook’larının yapısının bilgisayar kapatıldığında ekran ve klavye arasında çok fazla boşluğa izin vermemesi olduğunu kullanıcılarına iletti. 

Apple, kamera aktifleştirildiğinde yeşil bir ışık yandığını dikkat çekerken resmi sitesinden önemli bir açıklama yaptı. Apple açıklamasında “Mac bilgisayarınızda bulunan FaceTime HD kamera, gizlilik özellikli tasarlanmıştır ve kamera aktifleştirildiğinde yeşil bir ışık yakan kamera göstergesi kullanır. Kameraların kapatılmasının otomatik parlaklık ayarlama ve True Tone teknolojisi gibi özelliklerin çalışması engellenir. Bant ve daksil kalemi gibi çözümlerin de ekrana zararlar verebilir. Eğer ki bir kamera kapağı ya da koruyucusu kullanılacaksa bunun 0,1 mm’den kalın olmaması gerekir.” ifadeleri yer aldı.

Apple’ın bu denli önemli bir açıklama yapmasına rağmen kullanıcıların gizlilik endişeleri de kafalarda soru işareti bıraktı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.