ASELSAN Ukrayna’da bakım, onarım ve yenileştirme merkezi kuracak

Ukrayna’da pazarlama ve iş geliştirme faaliyetlerini yürütmek üzere, 1 Eylül 2020 tarihi itibarıyla “ASELSAN Ukraine LLC.” şirketini kuran ASELSAN, söz konusu iş birliğini daha da ileriye taşımak için Ukrayna’da bakım, onarım ve yenileştirme (MRO) merkezi kurmak için hazırlıklara başladı. 

Railly News’in haberine göre, Business Ukraine dergisine şirketin Ukrayna’daki varlığını geliştirmeye yönelik yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren ASELSAN Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, ASELSAN’ın Ukrayna Silahlı Kuvvetleri ve ülke savunma sanayiinde devam etmekte olan modernizasyon süreçlerindeki rolüne yönelik vizyonunu paylaştı. Görgün açıklamasında “Silah sistemleri, radar ve elektronik harp çözümleri, elektro optik sistemler, komuta kontrol sistemleri gibi teknolojilerdeki son teknoloji yeteneklerimizle Ukrayna’daki varlığımızı genişletmeye devam ediyoruz. Ayrıca şirketi Ukrayna’da temsil etmek ve daha fazla iş birliği için yeni fırsatlar aramak için yerel olarak tescilli bir şirket olan ASELSAN Ukraine LLC’yi kurduk.” ifadelerine yer verdi.

“MRO Merkezi’nin ana odak noktası satış sonrası destek, bakım ve onarım hizmetleri olacak”

Haluk Görgün, konuşmasının devamında ASELSAN Ukraine LLC hakkında ve Ukrayna’da bakım, onarım ve yenileştirme merkezinin (MRO) kurulmasına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

“ASELSAN Ukraine LLC, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunmaktadır. Ukrayna’da pazarlama ve iş geliştirme faaliyetleri yürütmek amacıyla Ekim 2020’de kurulmuştur. Mevcut projeleri takip etmek, son kullanıcılarla doğrudan teması sürdürmek ve ortakların iş birliğimizin her yönünden memnun olmasını sağlamak dahil olmak üzere bir dizi temel işlevi göreceğini düşünüyoruz. Ayrıca, Kiev’de bağımsız bir hizmet merkezi kurma planları üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığımızı da duyurmaktan gurur duyuyorum. Bu MRO Merkezinin (bakım, onarım ve revizyon merkezi) ana odak noktası satış sonrası destek, bakım ve onarım hizmetleri olacaktır.” 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.