Avustralya Aegis Muharebe Sistemi’ni test ediyor

Sydney, ABD’deki Lockheed Martin’den bir uzman ekibinin desteğiyle birlikte Aegis Waterfront eğitimini yapmak için DDG Force Generation döngüsünde ilerliyor.

HMAS Sydney, Hobart sınıfı güdümlü füze avcılarının üç gemisinin sonuncusu olmasıyla dikkat çekiyor. HMAS Sydney, Navantia tarafından tasarlanan F100 fırkateynini esas aldı. HMAS Sydney, Aegis Combat System ile donatıldı.

MAS Sydney’in ana silahları Mk 45 5 62 Caliber Gun, Typhoon montajlarında 2 x 25mm M242 Bushmaster ve 1 x Phalanx CIWS’den oluşuyor. Arıca MAS Sydney; Mk 41 Dikey Fırlatma Sistemi (48 VLS Hücresi), RIM-66 standardından oluşan 2 füze, RIM-162 evrimleşmiş Deniz Serçesi füzesi (Sea Sparrow) ve 2 x dörtlü fırlatıcı ile bir gelişmiş Harpoon füzesini de bünyesinde barındırıyor.

Füze silahları ve CEC ile birlikte çok yönlü ve kanıtlanmış aşamalı AN/SPY 1D (V) radarını bir araya getiren Aegis Muharebe Sistemi, Sydney ve kardeş gemilerine daha önce RAN’da görülenden çok daha fazla gelişmiş bir hava savunma yeteneği sağlıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.