BAE Systems yüksek çözünürlüklü termal kamera çekirdeğini tanıttı

BAE Systems; araç koruması, gece gözetimi ve 360 derece durumsal farkındalık gerektiren taktik görevleri desteklemek için Athena 1920 yüksek çözünürlüklü termal kamera çekirdeğinin en son sürümünü tanıttı.

Minimum hareket bulanıklığı ve keskin ayrıntılarla yüksek çözünürlüklü kızılötesi görüntüler üreten Athena 1920; tehdit algılama, geniş alan gözetleme ve izleme dahil olmak üzere çeşitli askeri uygulamalar için kullanılıyor.

BAE Systems Sensör Çözümleri Direktörü Robyn Decker lansmanı yapılan ürüne ilişkin bir açıklamada bulundu.  Decker açıklamasında; BAE Systems’in yıllardır termal sensör tasarımı ve üretiminde ön saflarda yer aldığını ve teknolojiyi geliştirmeye devam ettiklerine dikkat çekti. Decker ayrıca; Athena 1920’nin halihazırda en yetenekli yüksek çözünürlüklü termal sensörlerden biri olduğunu ve müşterilerin zorlu görevlerini daha iyi yerine getirmelerine yardımcı olmak için de Athena 1920’yi geliştirdiklerini kaydetti.

Çekirdeği neme, ısıya ve korozyona dayanıklı koruyucu kaplamalara sahip olan Athena 1920’nin yeni sürümü; uzayda ve yüksek irtifa ortamlarında kullanırken zararlı radyasyonun etkilerini azaltmaya yardımcı olmak amacıyla yedekli yazılım tabanlı tek olaylı bozulma azaltma özelliği sunuyor.

Kullanıcılar, Athena ile nesneden daha fazla derinlik yakalamak için iki kare hızı seçeneği (30 ve 60 hertz) ve kare senkronizasyonu arasında seçim yapabilirler.

Çekirdeğe entegre edilen “sensör güçlendirme” işlemi; uçaklardan, kara araçlarından, ‘drone’lardan ve uydulardan yüksek kaliteli, geniş görüşlü gece görüşü görüntüleri sağlıyor.

Editör : Betül Erdem

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.