Bahreyn ve İİT, Husilerin Suudi Arabistan’a SİHA’lı saldırısını kınadı

Husi militanların Arabistan’a saldırıları devam ediyor.

Yemen’de meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu, Husi militanların Arabistan’a yolladığı SİHA’nın imha edildiği açıkladı. Konuyla ilgili Bahreyn hükümeti, Husi militanların Suudi Arabistan’daki sivilleri hedef almak için SİHA’larla saldırılarını sürdürmesini kınadığını ifade etti.

Şarkul Avsat’ın haberine göre, Bahreyn Dışişleri Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, İran destekli Husi militanların, uluslararası yasaları hiçe sayıp ihlal ederek Suudi Arabistan’ın Hamis Muşayt şehrine doğru bu sabah SİHA göndermesi kınandı.

Bakanlık, Husi milisler tarafından gönderilen SİHA’lar ve balistik füzeleri imha eden Arap Koalisyonu’nun teyakkuz hali ve yeteneklerine de övgüde bulundu. Bakanlık açıklamanın devamında bu eylemlerin Husi militanlarının Suudi Arabistan’a yönelik saldırılarını sürdürme ve bölgesel güvenlik ile istikrarı tehdit etme kararlılığını yansıttığını da ifade etti.

İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan Husilere kınama

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Dr. Yusuf el-Useymin, İran destekli  Husi teröristlerin Suudi Arabistan’a karşı SİHA ile düzenlediği saldırıları kınadı.

Useymin, Husiler ve onlara para ve silah ile destek verenlerin; sivilleri ve sivil nesneleri sistematik ve kasıtlı bir şekilde hedef almaya devam etmesini kınadıklarını vurguladı.

Husilere ait SİHA’nın Suudi Arabistan Kraliyet Hava Savunma Kuvvetleri tarafından başarılı bir şekilde imha edilmesinden övgüyle söz eden İİT Genel Sekreteri, güvenlik ve istikrarını koruma noktasında aldığı tüm önlemlerde Suudi Arabistan’ın yanında olduklarını  dile getirdi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.