Bakan Akar NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nda

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere gittiği NATO Karargâhında Türkiye’nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Basat Öztürk ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Bakan Akar, NATO Daimi Temsilciliği ile Türk Askerî Temsilciliğini ziyaret ederek personelle görüştü, devam eden çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde uluslararası alanda bir özne hâline gelen Türkiye’nin çok ciddi başarılar sağlandığını dile getiren Bakan Akar, Türkiye’nin bugüne kadar NATO’da üzerine düşen görevleri yerine getirdiğini, bundan sonra da getirmeye devam edeceğini belirtti.

Toplantı, Haziran’daki NATO Zirvesi’nden ve İttifak’ın bu yaz Afganistan’dan çekilmesinden sonra düzenlenen ilk NATO Savunma Bakanları Toplantısı olması bakımından önem taşıyor.

Bakan Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın ilk gün oturumlarına katıldı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Karargâhındaki toplantı kapsamında düzenlenen oturumlara katıldı, ikili görüşmelerde bulundu.

NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın “Caydırıcılık ve Savunma” konulu oturumuna iştirak eden Bakan Akar, “aile fotoğrafı” çekimine de katıldı.

Bakan Akar, Afganistan konulu günün ikinci oturumunda da yer aldı. NATO Savunma Bakanları Toplantısı, NATO Karargâhında yapılacak oturumlarla devam edecek.

Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile görüştü

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere gittiği NATO Karargâhında, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile ikili bir görüşme gerçekleştirdi.  

Görüşmede, ikili ve bölgesel savunma, güvenlik ile savunma sanayisinde iş birliği konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Hulusi Akar, Brüksel’de Lloyd James Austin ile görüştü

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile bir araya gelen Bakan Akar, daha sonra ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin ile de toplantı öncesinde kısa bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, Roma’da gerçekleştirilecek G20 Liderler Zirvesi öncesinde olumlu gündem oluşturulması için ayrıntılı bir görüşme yapılmasının gerekliliği ele alındı.

Millî Savunma Bakanı Akar’dan “Yunan Heyet” daveti

Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı sırasında çeşitli görüşmelerde bulundu.

Savunma Bakanı Ben Wallace ve ABD Savunma Bakanı Austin ile görüşen Bakan Akar, Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos ile de bir araya geldi.

Savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunulan ikili görüşmede, Bakan Akar tarafından; Türkiye ve Yunanistan arasında güven ve güven artırıcı önlemler çerçevesinde Ankara’da yapılması planlanan dördüncü toplantı için Yunan heyetin beklendiği ifade edildi.

Bakan Akar, İspanya Savunma Bakanı Margarita Robles ile bir araya geldi

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, ABD Savunma Bakanı Austin, Yunanistan Savunma Bakanı Panagiotopoulos, Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak ile görüşen Bakan Akar, İspanya Savunma Bakanı Margarita Robles ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, Türkiye-İspanya 7’nci Hükûmetler Arası Zirvesi öncesinde savunma, güvenlik ile savunma sanayisinde iş birliği konularındaki hazırlıklar ele alındı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.