Bakan Akar terörle mücadele bilançosunu açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki TSK Komuta Kademesi, Güney Görev Komutanlığı’nı ziyaret sırasında personelle yemek yedi. Ziyaret sırasında bir konuşma yapan Akar, terörle mücadelenin sonucunda elde edilen verilere değindi.

Milli Savunma Bakanı Akar, 24 Temmuz 2015’ten itibaren teröristlerin ‘girilemez’ dediği her yere girildiğini, buraların hepsinin temizlendiğini, söz konusu tarihten bugüne kadar 18 bin 140 teröristin etkisiz hale getirildiğini aktardı.

Bakan Akar, “24 Temmuz 2015’ten itibaren teröristlerin ‘girilemez’ dediği her yere girildi. Söz konusu tarihten bugüne kadar 18 bin 140 terörist etkisiz hale getirildi. Bu yılın başından itibaren ise 1212 terörist etkisiz hale getirildi.” ifadelerini kullandı.

“Türk Deniz Kuvvetleri, bütün zamanların rekorunu kırdı”

Ayrıca Bakan Akar, 23 Nisan’dan bugüne kadar Suriye ve Irak’ın kuzeyinde toplam 352 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirerek “Türk Deniz Kuvvetleri yılda 200 bin saat seyir yapmak suretiyle bütün zamanların rekorunu kırdı. 24 Temmuz 2015’ten itibaren teröristlerin ‘girilemez’ dediği her yere girildi. Buraların hepsi temizlendi. Söz konusu tarihten bugüne kadar 18 bin 140 terörist etkisiz hale getirildi. Bu yılın başından itibaren 1212 terörist etkisiz hale getirildi.” şeklinde konuştu.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.