Bayraktar TB2 Libya’nın güney sınırında

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/63W52TpQKvxQ69p7ULBZ4D” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Libya iç savaşında etkin güç unsuru olarak kullanılan ve hava sahası üstünlüğünü Birleşmiş Milletler tarafından tanınan Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin (UMH) lehine çeviren Bayraktar TB2, Libya’nın güney sınırını korumaya başlayacak.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre; Bayraktar TB2 SİHA’ların, Libya Savunma Bakanlığı’nın talebi üzerine, ülkenin güneyinde bulunan Çad sınırına konuşlandırıldığı bildirildi.

Libya Başkanlık Konseyi’nin bölgedeki askeri birliklere hitaben yayımladığı yazılı talimatta, güney sınırının güvence altına alınması ve korunması için her türlü önlemin alınması emredildi.

Başkanlık Konseyi, herhangi bir acil durumla zamanında başa çıkmaya hazır olunmasını, olay ve gelişmelerin an be an rapor edilmesini bildirdi.

Çad’ın kuzeyindeki ayrılıkçı Çad Değişim ve Birlik Cephesi (FACT) adlı grupla 19 Nisan’da çıkan çatışmalarda, Cumhurbaşkanı İdris Deby Itno’nun (68) hayatını kaybettiği duyurulmuştu.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.