Biden nükleer savunma politikalarında yeniliğe gidiyor

Üst düzey bir Pentagon yetkilisine göre Joe Biden’ın Başkanlık görevini devralmasıyla birlikte nükleer ve füze güvenliği konularında önemli kararlara varmak için ulusal güvenlik ekibinin hızlı bir şekilde çalışması gerekecek.

Defense News tarafından yapılan habere göre Pentagon yetkilisi, yeni başkanlık döneminde nükleer ve füze savunması politikalarında geniş çapta değişikliklerin yapılmasını bekliyor. Pentagon yetkilisi Trump’ın 2022 mali yılı için planladığı bütçenin Biden yönetimi ile yeniden düzenleneceğini düşünüyor.

Yetkili kişi nükleer silahları ilk kullanan taraf olup olmamak yönündeki politikalara karar vermenin daha sonra yapılabileceğini ancak şubat ayında süresi dolacak olan START Anlaşması için hızlı bir karar varılması gerekiyor. Biden’ın ekibi Rusya ile yapılmış olan anlaşmayı bir veya beş yıl süre ile uzatabilecek.

Pentagon yetkilisi Biden yönetiminin beş yıl süre ile anlaşmayı uzatması durumunda ABD’nin Rus nükleer silahlarına erişimi konusunda büyük bir fırsatı kaçırabileceğini düşünüyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.