Biden’dan yeni askeri düzenleme

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/6dUauItNl9J676G9CKYX1n” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Barack Obama’nın başkanlık döneminde oluşturulan ve belirlenen savaş alanları dışında ölümcül sonuçlara sebebiyet verebilecek kuvvetlerin kullanımına dair politik standartlar ve prosedürler, Donald Trump’ın ABD Başkanlığı dönemi esnasında kaldırılmıştı. Kaldırılan kurallar çerçevesinde ölümcül kuvvetlerin kullanılabilmesi için tehdidin sürekli ve yakında olması gerekmekteydi. Ancak askeri ve istihbarat görevlileri bu politikaların çok fazla bürokrasiye sebebiyet vermesi nedeniyle mutlu değildi.

Press TV tarafından yapılan habere göre Donald Trump’ın kaldırmış olduğu, ölümle sonuçlanabilecek kuvvetlerin kullanılmasına dair kontrol mekanizması işlevi gören prosedürler ABD’nin yeni başkanı olan Joe Biden tarafından geri getirildi.

ABD Savunma Bakanlığı Amerikan Ordusu’nun ve istihbarat güçlerinin yabancı topraklarda gerçekleştirdiği drone saldırıları gibi kuvvetlerin uygulanma prosedürleri için yeni kurallar getirilmiş olduğunu doğruladı. Pentagon sözcüsü saldırıların nasıl ve nerede gerçekleştirilebileceğine dair kuralların Irak, Suriye, Afganistan gibi savaş bölgesi olarak belirlenen yerler hakkında olduğunu söyledi. Yeni kurallar ile birlikte ulusal güvenlik konseyinin değerlendireceği tüm önemli hareket önerilerinden Biden haberdar olabilecek.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.