BİLSA’dan Milli Teknoloji Hamlesi’ne büyük katkı

1993 yılında İstanbul’da kalıphane olarak kurulan ve zamanla Türkiye’nin tek MIM tesisine sahip olan BİLSA Savunma Teknolojileri A.Ş., Milli Teknoloji Hamlesi’ne devrim niteliğinde bir katkıda bulundu.

Karmaşık ve zor parçaların hassasiyet ve incelikler gözetilerek çok sayıda üretilebildiği MIM teknolojisi, bilinen üretim yöntemlerine göre çeşitli üstün özellikler sunuyor. MIM teknolojisi; yüksek düzey kalitesi, kısaltılmış üretim süresi, üstün mekanik özellikleri, seri imalata yatkın proses, malzeme ve  operasyon tasarrufu ve dar ölçü toleranslarını karşılayabilme kabiliyeti ile Millli Teknoloji Hamlesi’ne büyük fayda sağlayacak.

MIM teknolojisi ile stratejik öneme sahip sektörlerde kullanılan parçalar yerli ve millî imkanlarla üretilirken endüstride yeni bir dönemin kapısı da aralanmış olacak.

SAHA EXPO’nun resmî Twitter hesabı üzerinden konu ile ilgili yapılan paylaşımda, “SAHA İstanbul üyesi ve aynı zamanda Türkiye’nin tek MIM tesisine sahip firması BİLSA Savunma Teknolojileri A.Ş.’den Milli Teknoloji Hamlesi’ne devrim niteliğinde katkı!” ifadelerine yer verildi.

MIM teknolojisi ile üretilen parçalar; savunma, otomotiv, elektrik, tekstil, ev aletleri ve medical alanda kullanılacak.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.