Birleşik Arap Emirlikleri’nden insansız helikopter tedariki

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), insansız helikopterler pazarına iddialı bir giriş yapacak!

Son yıllarda dünyadaki pek çok savunma sanayisi şirketle işbirliği içine giren BAE, sık sık büyük miktarda yapılan tedariklerle adından söz ettiriyor.

İnsansız hava araçları konusunda da benzer tedarik anlayışına sahip olan ülke, insansız platformlarda dikey kalkış ve iniş yeteneklerini artırmak için bugüne kadarki en büyük siparişlerden birini gerçekleştirdi.

anavia vtol 3

BAE Savunma Bakanlığı’na tedarik edilmek üzere, 200 adet HT-100 ve HT-750 insansız helikopter için imzalar atıldı. İnsansız dikey kalkış ve iniş yapabilen helikopterlerin üretimi, bu alanda uzmanlaşmış olan İsviçre merkezli bir EDGE kuruluşu olan Anavia tarafından üretilecek.

Anavia tarafından üretilen HT-100 ve ondan daha büyük olan HT-750 İGK (İstihbarat, Gözetleme ve Keşif) ve lojistik destek helikopterleri, insansız helikopterler alanında ciddi bir örnek teşkil ediyor.

Yapılan tedarik anlaşması hususunda EDGE Grubu Platform ve Sistemler Başkanı Khaled Al Zaabi şunları söyledi: ‘’Bu anlaşma, hem HT-100 ve HT-750 sistemleri hem de EDGE için önemli bir dönüm noktasıdr. Söz konusu sipariş, BAE Savunma Bakanlığı’nın bu gelişmiş uçaklar için verdiği ilk siparişi temsil ediyor. Ayrıca Anavia için de şimdiye kadarki en büyük sipariş anlamına geliyor. Böylece dünya çapında bu tür olağanüstü ürünlere duyduğu güveni güçlendiriyor. EDGE ve Anavia arasında yapılan anlaşma, dünya çapında karşılıklı fayda sağlayan ortaklıklar kurma stratejisinin bir örneğidir. Böylece her iki ortak için sürdürülebilir büyüme sağlanırken, teknolojik alanda birden fazla alanda genişleme imkânı tanıyor.”

anavia vtol

Geçtiğimiz yılın kasım ayında EDGE, Anavia hisselerinin %52’sini aldı. Böylece şirket, otonom sistemler alanında satış ve pazar lideri olmak adına iddiasını artırdı.

Editör : Ozan Akarsu

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.