Birleşik Krallık Hava Kuvvetleri Komutanı’ndan TUSAŞ’a ziyaret

Türkiye’nin havacılık ve savunma sektöründeki öncü firmalarından olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Birleşik Krallık Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşal Mike Wigston ve beraberindeki heyeti ağırladı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) resmi twitter hesabından yapılan açıklamada, “Şirketimizi ziyaret ederek yerli ve milli projelerimizi inceleyen İngiltere Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşal Mike WIGSTON ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan memnuniyet duyduk.” ifadelerine yer verildi.

Havacılık sektöründe Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından olan TUSAŞ, başta Milli Muharip Uçak (MMU), Anka İHA, Aksungur, Atak Helikopteri, Hürjet, Hürkuş olmak üzere Türk Savunma Sanayii’nin gözbebeği olan birçok projeye imza atıyor. BAE Systems TUSAŞ’a, Milli Muharip Uçak projesinde Tasarım ve teknik konularda danışmanlık veriyor.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Birleşik Krallık Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşal Mike Wigston, İngiltere ve Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin güçleneceği mesajını verdi.

Mareşal Mike Wigston resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada, “BAE Systems TUSAŞ ile Türkiye’nin yeni nesil savaş uçağı projesinde birlikte çalışıyor. Türk milletinin gurur duyucağı bu proje ayrıca İngiltere ve Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin gücünü gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ), HÜRJET Jet Eğitim Projesi kapsamında İngiltere merkezli Stirling Dynamics şirketi ile yeni bir sözleşme imzalamıştı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.