Bitcoin çakıldı

Bitcoin son zamanların en düşük seviyesine inerek büyük bir erime yaşadı.

Bitcoin’in bu kadar düşmesine sebep olarak kripto para birimi sektöründe artan sorunlardan yatırımcıların endişeleri ve riskli yatırım araçlarında yaşanan genel gerileme gösterildi.

19 bin dolar seviyelerinde olan Bitcoin’in yüzde 7,3’lük bir düşüşle 18 bin 732 dolardan işlem görmesi; Aralık 2020’den bu yana gelinen en düşük seviye olarak gösterildi.

BİTCOİN'DE BÜYÜK ÇÖKÜŞ! Bitcoin neden düşüyor? 15 Haziran Bitcoin fiyatı ne  kadar oldu? - Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

OANDA’nın ABD baş piyasa analisti Edward Moya dün yaptığı açıklama ile Bitcoin’de 20 bin dolar sınırını aşmanın, kripto para birimi sektöründeki güvenin çöküşünü gösterdiğini ve son zamanlarda buna tanık olduklarını söyledi. Moya ayrıca, artan borçlanma maliyetleri nedeniyle oldukça fazla bir şekilde finansal baskı altında olan çok sayıda kripto para birimi ve borsası olduğuna dikkat çekti.

Bitcoin’de yaşanan bu gelişme sadece yatırımcıları değil kripto para birimine geçen ülkeleri de vurdu. El Salvador yaşanan bu düşüşten büyük oranda etkilendi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.