BİTES Savunma ve MilSoft tecrübelerini birleştiriyor

Ankara’da düzenlenen 2. Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi, önemli iş birliklerine ev sahipliği yapıyor.

Türk teknoloji devlerinden BİTES Savunma Havacılık ve Uzay Teknolojileri ve MilSOFT Yazılım Teknolojileri arasında Entegre Ürün Destek Yönetim Yazılımı (Mil-ILS) kapsamında, Artırılmış Gerçeklik Tabanlı Bakım Sistemi Entegrasyonu mutabakat zaptı imzalandı.

Mutabakat zaptı BİTES Savunma Genel Müdürü Uğur Coşkun ile MilSOFT Yazılım Genel Müdürü Adnan Metin arasında imzalandı.

BİTES Savunma Genel Müdürü Uğur Coşkun imza töreninde yaptığı konuşmada, firmasının artırılmış gerçeklik konusunda yıllardır edindiği tecrübeyi MilSOFT’un ILS çözümüyle birleştirmenin çok önemli bir adım olduğuna dikkat çekti. Coşkun anlaşmaya yönelik yaptığı açıklamasına şöyle devam etti: 

“Bu iş birliği ile operasyon anlamında ILS kullanıcılarının ve teknik personelin verilerinin hızlı bir şekilde ILS sistemleriyle konuşur hale gelmesini sağlamayı ve daha etkin bir ölçümleme sistemi ile daha kontrollü bir ortam oluşturulmasını hedefliyoruz.  Buna aracılık edecek artırılmış gerçeklik teknolojisiyle kullanıcıların da sahada daha aktif ve ILS sistemine daha entegre hale geleceğini düşünüyoruz. Kullanıcı arayüzü olarak gözlük teknolojilerinin kullanılmasını sağlamak için buluştuğumuz bu iş birliği ile ILS sistemine değer katmaktan çok mutluyuz. Dünyadaki muadillerinden farklılaşması ve daha rekabetçi bir teknoloji hâline gelmesi için yaptığımız bu atılımın ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Kullanıma bir an önce geçerek daha büyük adımlar atmamıza vesile olacağına inanıyorum.”

MilSOFT Yazılım Teknolojileri Genel Müdürü Adnan Metin de Mil-ILS yazılımının, firmasının uzun süredir yatırım yaptığı, uluslararası kabul gören entegre lojistik yönetim sistemi olduğunu ifade etti. Metin, sözlerini şu şekilde devam ettirdi: 

“Hem ülkemizde hem yurt dışında bu ürüne ciddi ihtiyaç olduğunu gözlemliyoruz. Bu ihtiyacı bu ürünle karşılarken BİTES Savunma ile yapacağımız bu iş birliği de özellikle ürünün kullanımı ile ilgili olarak süreci taçlandıracak. Uzun vadeli bir hedef olarak; bu iş birliği ile sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve özellikle 5G ile beraber bakım hizmetlerini uzaktan yapabileceğiz. Kısa vadede ise ürünümüzü tercih eden firmalar, BİTES iş ortaklığıyla dahil edeceğimiz artırılmış gerçeklik teknolojisini de kullanarak daha konforlu bir çözüm bulabilecek.”

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.