"Bütün Eliflerin yolu açık olsun"

Kim Milyoner Olmak İster yarışmacılarından biri olan ve Bilgisayar Mühendisi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Elif İnce isimli yarışmacı, üniversite tercihlerini yaparken ve halihazırda belirlediği vizyonda TEKNOFEST’in etkisini anlattığı açıklamalarıyla sosyal medyada gündem oldu. 

Üniversite tercih döneminin sancılı geçtiğinden ve kararsız bir noktada olduğundan söz eden Elif İnce, TEKNOFEST gibi yarışmalara katıldıktan sonra mühendisliğe olan ilgisinin arttığını söyledi. Bu gibi yarışmalara katılmasında MEB’in bünyesindeki BİLSEM kurumlarının da etkisi olduğunu söyleyen İnce, proje grupları ve böyle kuruluşların öğrencileri küçük yaştan itibaren nasıl yönlendirdiğinden söz etti. 

TEKNOFEST’e gittikten sonra orada öğrenilenlerin yanı sıra ilgi alanı ortak olan gençlerin iletişimine fazlasıyla artısı olduğunu söyleyen Elif, herkesin böyle etkinliklere katılmasını tavsiye etti. Elif İnce ve yarışmanın sunucusu Kenan İmirzalıoğlu arasında geçen diyalogda, savunma sanayii alanında yazılımın oldukça önemli olduğundan da söz edildi. Sosyal medya kullanıcıları, yayılan videoya gösterdikleri olumlu tepkilerle Elif İnce ve onun gibi gençlerin varlığının kıymetine dikkat çekti.

Selçuk Bayraktar, Twitter hesabı üzerinden aktardığı bir Telegram bağlantısında Elif İnce’nin sosyal medyada çok konuşulan videosunu paylaştı. Bayraktar paylaşımını, “TEKNOFEST 2020 finalisti bir öğrencimiz. ‘Yolun açık olsun Elif. Bütün Elif’lerin yolu açık olsun.’ ” ifadeleriyle Kenan İmirzalıoğlu’nun sözlerinden eklediği alıntı ile birlikte takipçilerine aktardı.

Elif İnce, “damar görüntüleme cihazı” tasarlamıştı

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölümü için hazırlık okuyan Elif İnce, daha önce, kanser tedavisi gören babasının damarlarının incelmesinden dolayı enjeksiyon işlemlerinde sorun yaşamasına çözüm olması için bir damar görüntüleme cihazı tasarladığı için gündem olmuştu.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.