Canik’in M2 QCB makinalı tüfeği, Malezya envanterine girdi

Malezya’daki DSA 2022 Fuarı’nda sergilenen Türk savunma sanayii ürünleri çok sayıdaki yeni anlaşmalara da kapı aralıyor. 

Canik’ten yapılan açıklamada, Malezya’da düzenlenen DSA ve NATSEC fuarlarında, “şirket iştiraki ve entegrasyon devi UNIDEF ile birlikte fuar boyunca bölge ülkelerle çeşitli ön görüşmeler gerçekleştirdi.” denildi.

Firma’nın en dikkat çeken silahlarından Canik M2 QCB’nin, Malezya Kara Kuvvetleri’nin envanterine girmesi Canik için Fuar’ın en önemli kazanımlarından biri oldu.

Canik M2 QCB

CANiK, dünyanın kendini muharebede en çok kanıtlamış ağır makineli tüfeği olan .50 kalibre Makineli Tüfeği, en ileri teknoloji ile yeniden tasarlayıp, iyileştirerek hizmetinize sunmaktadır. CANiK M2 QCB (Hızlı Değiştirilebilir Namlu), Canik’in üstün ateşli silahlar ailesinin en son üyesidir. Canik M2 QCB, zırhlı ve zırhsız araçlarda, deniz platformlarındave tripod ayaklığı üzerinde piyade tarafından anti-materyal ve anti-personel amaçlarıyla yaygın olarak kullanılan M2 ağır makineli tüfeğin performansı arttırılmış yeni versiyonudur.

Hafif silah, havacılık, roket ve füze alanında tasarlama ve üretme konusundaki bilgi birikiminden faydalanan CANiK, M2 üzerindeki ateşleme mekanizmasının ömrünü iki katına çıkarmayı ve piyasadaki en uzun ömürlü ve en iyi dağılıma sahip namluyu geliştirmeyi başarmıştır. Silahın çevresel ve ağır şartlarda çalışma performansını da arttırmıştır. Bir diğer göze çarpan gelişme ise, makineli tüfek üzerine çok çeşitli optik ve aydınlatma ekipmanlarını monte edebilme özelliğidir.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.