CanSat Competition 2022’nin galibi "Grizu263 Uzay Takımı"

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde faaliyetlerini sürdüren Grizu-263 Uzay Takımı Türkiye’yi gururlandırmaya devam ediyor.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından desteklenen dünyanın en prestijli model uydu yarışmalarından biri olan CanSat Competition 2022 yarışmasında finale kalan Grizu-263 Uzay Takımı şampiyon oldu.

Grizu263 Uzay Takımı’nın gurur veren başarısını YÖK Başkanı Erol Özvar sosyal medya hesabından duyurdu. Özvar yaptığı açıklamada, “Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından desteklenen CanSat Competition 2022 model uydu yarışmasında dünya birincisi olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Grizu-263 Uzay Takımını ve dereceye giren tüm üniversite takımlarımızı kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

2 farklı kategoride düzenlenen yarışmanın Remote Demo kategorisine online olarak katılan Grizu-263, yüzde 99,46 puan ile birinci oldu. 6 yıldır katıldığı CanSat Competition yarışmasında her sene elde ettiği derece ile üstün başarı ve performans sergileyen Grizu263 Uzay Takımı; son başarısı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal da Erdemir A.Ş.’nin sponsor olduğu Grizu263 Uzay Takımını elde ettiği başarıdan dolayı tebrik etti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.