Çavuşoğlu BAE’li mevkidaşıyla görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, uluslararası arenada diplomatik temaslarına hız kesmeden devam ediyor.

Bakan Çavuşoğlu; Sir Bani Yas Forumu’na katılmak üzere BAE’ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Çavuşoğlu BAE ziyaretinde resmî temaslarda bulunmayı ihmal etmedi.

Sayın Bakanımızın Sir Bani Yas Forumu’na Katılmak Üzere Birleşik Arap Emirlikleri'ni Ziyareti, 4-6 Kasım 2022

Bakan Çavuşoğlu; bu kapsamda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Şeyh Abdullah Bin Zayed Al Nahyan ile bir görüşme gerçekleştirdi.

İkili ilişkiler ve Ukrayna başta olmak üzere bölgesel gelişmelerin ele alındığı görüşmede; iki ülke arasındaki ekonomi, ticaret ve enerji alanlarındaki iş birliğini ilerletecek adımlar masaya yatırıldı.

Çavuşoğlu BAE’de başka görüşmelerde de bulundu. Etiyopya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Demeke Mekonnen Hassen ile bir araya gelen Bakan Çavuşoğlu; Etiyopya’daki çatışmaları sonlandıran ateşkes anlaşmasından duydukları memnuyeti vurguladı. 
ResimBakan Çavuşoğlu; Avrupa Birliği Dış Politika ve Güvenlik İşleri Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell ile görüşmesinde Ukrayna ve Doğu Akdeniz dahil bölgesel gelişmeleri ele aldı.

ResimÇavuşoğlu son olarak Ürdün Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Yurtdışında Yaşayan Ürdünlüler Bakanı Ayman Safadi ile de ayrı ayrı ikili görüşmede bulundu.

Resim
Çavuşoğlu forumda yaptığı görüşmede ikili ilişkileri ve kardeş Filistin halkının durumunu ele aldı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.