Çin, bilgi sızıntılarına karşı kullanıcıları uyardı

Yetkililer, Çin sosyal medya platformu Weibo’da askeri konularda paylaşımda bulunan kişileri bilgi sızıntılarına araç olmamaları konusunda uyardı.

Overtdefense sitesinde yer alan haberde, PLA Daily ile (Çin Halk Kurtuluş Ordusu günlük gazetesi) bağlantısı bulunan bir Weibo hesabından Çinli askeri meraklılara/araştırmacılara yönelik olarak yabancı istihbarat teşkilatlarının araçları olmamaları konusunda uyarıda bulunulduğu ifade edildi.

Jun Zhengping Stüdyosu tarafından, bazı askeri alandaki gelişmeleri merak edenlerin hesaplarının askıya alındığı iddiasının ardından yapılan bir gönderide, yabancı istihbarat teşkilatlarının Çin askeri gelişmelerine olan yüksek ilgisi bulunan araştırmacıların paylaşımlarında bir tür “gizlilik duygusuna” sahip olmaları gerektiği belirtildi.

Bazı sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda henüz hizmete girmemiş bir silaha ait görsellerin yer alması, yabancı istihbarat kaynaklarına bilgi akışının sağlanması bakımından örnek olarak gösteriliyor. Günümüzde istihbarat kurumları açısından da en önemli kaynaklardan biri haline gelmiş olan internet, alan araştırmacıları veya kurumlar için istedikleri bir alanda (örneğin askeriyede) henüz resmi kurumlardan açıklamalar gelmeden dahi bilgiye ulaşmayı mümkün kılıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.