Çin’in yeni sürü ‘drone’u "Airshow China Zhuhai"de

[wpcc-iframe allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen=”” height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/r3JKfNLxRPE” title=”YouTube video player” width=”560″]
08-13 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Çin Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı “Airshow China Zhuhai”, Çin’in yeni teknolojilerinin gösterisine ev sahipliği yapacak.

Fuar kapsamında yapılacak olan gösteride çok sayıda ürün yeteneklerini sergileyecek.

Sergilenecek ürünler arasında Çin’in sürü ‘drone’ları şimdiden merak konusu oldu.

Çin’in 2020’de test ettiği silahlandırılmış drone sistemlerini hatırlatan ve adı henüz açıklanmayan yeni sürü drone sistemi; 18’e kadar drone’un aynı anda havalanmasını sağlıyor. China Ordnance Equipment Group tarafından üretilen sürü drone sisteminin yerli ve yabancı müşteriler için gösteride bulunacağı ileri sürüldü.

İlk defa “Airshow China Zhuhai”da sergilencek olan yeni sürü ‘drone’ların saldırı veya istihbarat toplama yöntemi olarak kullanılabileceği aktarılırken hassas saldırılar veya sürü saldırıları için de tercih edilebileceği kaydedildi.

China Ordnance Equipment Group’un hafif ve manevra kabiliyeti yüksek bir gezici mühimmat fırlatıcısı olarak tasarladığı ve zırhlı bir araca entegre edilen sürü drone sistemi; kolayca yerleştirilebilir/çıkarılabilir fırlatma kutularına ve algılama veya navigasyon için kullanılabilecek bazı sensörlere sahip.

Söz konusu sürü drone sisteminin yetenekleri şimdilik gizli tutuluyor fakat şirket keşif ve istihbarat özelliğine sahip olduğunu paylaştı. Ayrıca burun kısmında yer alan gimbal sayesinde de uzak noktalarda video kaydı gerçekleştirebilir.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.