Colonial Pipeline siber saldırıya uğradı

Amerika Birleşik Devletleri doğu kıyısına benzin ve dizel yakıt taşıyan ana kanal Colonial Pipeline’dan yetkililer, siber saldırıya uğradıktan sonra tüm operasyonları durduklarını açıkladı. Yetkililer, saldırının cuma günü gerçekleştiğini ve tüm boru hattı operasyonlarının geçici olarak durmasına sebep olan tehdidi kontrol altına almak için bazı sistemleri devre dışı bıraktıklarını belirttiler. Şirket, bazı bilgi teknolojisi sistemlerini etkileyen sorunun çözümüne yardımcı olması için üçüncü parti bir siber güvenlik firmasıyla anlaşıldığını, ayrıca federal kurumlar ve hukuki makamlarla temasa geçildiğinin bilgisini paylaştı.

Şirketin web sitesindeki açıklamalara göre Colonial Pipeline, ABD’deki en büyük rafine ürün boru hattı olarak geçiyor. Bu hatta günde 100 milyon galondan fazla (doğu kıyısında tüketilen yakıtın yaklaşık %45’i) taşınmakta. Hat ayrıca benzin, dizel, jet yakıtı ve kalorifer yakıtı dahil olmak üzere çeşitli yakıtların taşınmasının yanında ABD askeri tesislerine de hizmet sağlamakta.

Şirket yaptığı açıklamada, “Şu anda hizmetimizin güvenli ve verimli bir şekilde eski performansına getirilmesi ve normal çalışmaya dönülebilmesi öncelikli odağımızdır. Süreç halen devam ediyor ve müşterilerimizdeki aksaklığı en aza indirmek için özenle çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.