Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Diyarbakır Anneleri’ne ziyaret

Diyarbakır Ak Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’nı gerçekleştirmek ve eski Diyarbakır Cezaevi’nin Kültür Merkezi haline getirilmesinin ardından açılışta bulunmak üzere Diyarbakır’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, dağa kaçırılan çocukları için eylem yapan Diyarbakır Anneleri’ni ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 Eylül 2019’dan bu yana HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde dağa kaçırılan çocukları için oturma eylemi yapan ailelerle görüşmesinde, oturma eylemine her zaman şahsı ile bakanlar ve partililer olarak destek verdiklerini, çadırda bugün de ailelerle hemhal olmak istediklerini söyledi.

Ailelerin Ramazanda İstanbul’daki iftar programına teşrif ettiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ailelerle yaşadıkları acıyı çadırda paylaşmak istediklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şüphesiz bu çadır problemi çözmüyor. Şu ana kadar malum 25 kadar evladımız anne babalarıyla buluştu. İstiyoruz ki diğerleri de anneleriyle, babalarıyla buluşsun. Kolay değil. Hacire Akar ile başlayan bu süreç bugüne kadar çoğalarak devam etti. Tabi daha da bunun artacağına inanıyorum. Şu anda Diyarbakır anneleriyle Şırnak anneleri bütünleşti mi bütünleşti. Van anneleri bütünleşti mi bütünleşti ve bütün bunlar sürekli olarak artarak devam ediyor. Acımız tabii ki büyük fakat şunu açık söylemem lazım, PKK’nın, HDP’nin, tüm bunların evlat diye bir derdi yok.” diye konuştu.

“Diyarbakır annelerinin bedduası bunları vuracaktır”

“Kandil’de taciz, onlar için bir sorun değil. Oradaki 13, 14, 15, 16, 17 yaşındaki kızların taciz edilmesi bunlar için sorun değil. Daha ileri gidiyorum, oranın yöneticileri konumunda olanların evlat diye bir sorunu yok, onlar taciz nedir, böyle bir dertleri yok. Çünkü onlar taciz terörünün üzerinden beslenerek bugünlere geldiler. İnanıyorum ki; kesinlikle Diyarbakır annelerinin bedduası bunları vuracaktır, hiç endişeniz olmasın” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu işin takibinde olduklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İçişleri Bakanlığı, silahlı kuvvetlerimiz, bütün bunların üzerine gidiyor ve hiçbir zaman bu takibi bırakmayacağız, sonuna kadar bu işi kovalayacağız. ‘Kenar-ı Dicle’de bir kurt aşırsa bir koyunu gelir adl-i ilahi sorar Ömer’den onu.’ Şair böyle buyuruyor. Öyleyse Dicle burada mı burada. Dicle kenarında aşırılan bir kuzunun hesabını biz de vermek durumundayız. Şu an Parlamentoda yoğun bir şekilde bunun takibindeyiz ve bu takibi devam ettireceğiz.”

Ailelerin oturma eyleminin 700 güne yaklaştığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ailelerin gösterdiği sabrı bundan sonra da sürdüreceğine inandığını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şunu kesinlikle bilsinler ki; bu işi asla bırakmadık, bırakmayacağız. Çünkü bizim de evlatlarımız, torunlarımız var. Sizlerin acısı da bizim acımızdır. Rabb’im yar ve yardımcınız olsun. Rabb’im inşallah bu kalan yavrularımıza da kavuşmayı bizlere nasip etsin. Sabrınızı Rabb’imden artırmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.