Dışişleri Bakanı Togolu mevkidaşıyla görüştü

Türkiye’nin Afrika ülkeleri ile iletişimi gelişmeye devam ediyor.

Son olarak Batı Afrika ülkelerinden biri olan Togo Cumhuriyeti’nin Dışişleri Bakanı, bir dizi görüşmeler gerçekleştirmek için Türkiye’ye geldi.

Robert Dussey, ekibini ve kendisini iyi karşıladıkları için Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkürlerini iletti.

İki bakan arasındaki görüşmelerde Ticari ve Ekonomik İşbirliğini geliştirme konusu ve Türkiye Maarif Vakfı’nın Togo’daki faaliyetleri yer aldı. Görüşmede dikkat çeken detaylardan biri de Dussey’in ülkesindeki FETÖ bağlantılı okulun Türkiye’nin verdiği talimatla kapatıldığı oldu.

Dussey, iki ülke arasındaki ticari iş birliği için söz verdiklerini ve bu iş birliğinin arttığını dile getirirken terörle mücadele konularına da değindi. Togo’yu çevreleyen sınır ülkelerde terör faaliyetlerinin olduğundan bahseden Robert Dussey, Türkiye ile ilgili “Sanki Türkiye’ye baktığımızda hiç terörle mücadele konularını yaşamamış gibi. Sizi çok tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da bu görüşmeyi resmî Twitter hesabından şu şekilde duyurdu:

“Togo’dan Dışişleri Bakanı düzeyinde yapılan ilk ziyarette dostum Robert Dussey ile işbirliği imkanlarını görüştük. Ticari ve Ekonomik İşbirliği, @TMaarifVakfi’nin Togo’daki faaliyetleri ve Protokol Eğitimine ilişkin Anlaşmaları imzaladık.”

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.