Donald Trump’tan TikTok açıklaması geldi

ABD Başkanı Donald Trump, TikTok’u yasaklamak istediğini söyledi.

ABD’de sosyal medya uygulamaları arasında en çok tartışma ortamı oluşturan uygulamaların başında TikTok yer alıyor. Geçmişte farklı bir isimle de gördüğümüz bu uygulamanın Çinli bir teknoloji şirketine ait olduğu biliniyor.

Daha önce de yaptığı sert çıkışlarla gündeme gelen ABD Başkanı Donald Trump, TikTok’un ABD’de kapatılması kararını alıp almamak üzerinde düşündüğünü ifade etti. Çinli platform, son günlerde casusluk ile suçlanırken TikTok’un ABD’de yasaklanıp yasaklanmayacağı gündemi oldukça meşgul ediyor.

TikTok sık sık kongrenin gündemine geliyor

Cumhuriyetçi Parti kongre üyesi Ken Buck tarafından sunulan bir yasa teklifi de federal çalışanların devlet telefonlarına uygulamayı engellemesini öngörüyordu. Bu teklif, kongrede çoğunluğa sahip olan Demokratların yıllık savunma harcamaları kanununda da kendine yer buldu.

Mart ayında bir açıklama yapan Josh Hawley, TikTok’un Birleşik Devletler için büyük bir güvenlik riski oluşturduğunu ve devlet telefonlarında hiçbir yerinin olmadığını ifade etmişti. TikTok tartışmaları, ABD ile Çin arasında son dönemde devam eden gerilimi üst seviyelere çıkardı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.