Drone Wars: Türkiye İHA piyasasında liderliğe aday

Türkiye’nin ürettiği İHA ve SİHA’ların sahadaki başarısı, dünya basınının ve düşünce kuruluşlarının dikkatini çekmeye devam ediyor.

İngitere merkezli Drone Wars adlı savunma sanayii haber platformunda yayınlanan analizde, Türk yapımı insansız hava araçlarının kendilerini muharebe alanında kanıtladığı ve Türkiye artık insansız hava aracı piyasasında liderlik yolunda ilerlediği değerlendirmelerinde bulundu.

Analizde Türkiye’nin, insansız hava aracı piyasasında varolan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve İsrail tekelini yıktığına vurgu yapıldı.  

Bayraktan TB2’ler örnek gösterilerek Dağlık Karabağ, Suriye ve Libya’daki oyun değiştirici rolü üzerinde duruldu. Yazıda Türkiye’nin başarısının özellikle İngiltere’nin dikkatini çektiği belirtildi.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace’ın tarafından hazırlanan raporda Bayraktar TB2’ler üzerinde durduğu hatırlatılarak, “Türkiye insansız hava aracı alanında süper güç olma yolundayken, Avrupalılar, uyuyor olmaktan utanıyor olmalılar” ifadelerine yer verildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.