Dubai Airshow ve BAE Uzay Ajansı arasında anlaşma

14-18 Kasım 2021 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen Dubai Airshow, çeşitli iş birliklerini beraberinde getirmeye devam ediyor.

Al Defaiye’nin haberine göre Dubai Airshow ve Birleşik Arap Emirlikleri Uzay Ajansı, uzay alanındaki çalışmaların, yatırımcıların ve üniversitelerin desteklenmesi ve önümüzdeki yıllarda yapılacak Dubai Airshow faaliyetlerinin düzenlenmesi konusunda mutabakat zaptı imzaladı.

Anlaşmaya, Dubai Sivil Havacılık Otoritesi Başkanı, Dubai Havalimanları Grubu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Ahmed Bin Saeed Al Maktoum ve İleri Teknoloji Devlet Bakanı Sarah Bint Yousif Al Amiri katılım sağladı.

cra Kurulu Başkanı Ahmed Bin Saeed Al Maktoum konuyla ilgili olarak, ”Uzay sektörü, geleceğin astronotlarına ve uzay bilimcilerine şimdiden ilham vermiş olan BAE için hayati bir endüstri olmaya devam ediyor. Küresel olarak artan sayıda uzay organizasyonu ve uzay sektörüne yatırım yapan yeni oyuncular var. Dubai Airshow, hem kamu hem de özel sektörden bölgesel ve küresel uzay oyuncuları için heyecan verici yeni beklentiler yaratarak uzaya odaklanmasını hızlandıracak. Bu anlaşma, Airshow’un uzay teklifini güçlendirmeye yardımcı olacak ve gelecekte daha fazla ortaklık, işbirliği ve projeye öncülük edecek.” ifadelerini kullandı.

Dubai Airshow, her yıl yaklaşık 150 ülkenin katılımı ile gerçekleşiyor. 85 bin kişinin ziyraret ettiği Dubai Airshow, ilk olarak 1985’te düzenlendi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.