Dünyanın ilk uçan elektrikli yarış otomobili tanıtıldı

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/3MFwaZyYvaJDaoz0W8jPOg” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Küresel pazarda uçan arabalara karşı yatırım yapan firmaların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Avustralyalı bir firma, “Airspeeder” adını verdikleri dünyanın ilk uçan elektrikli yarış arabasının tanımını gerçekleştirdi.

Airspeed’in geliştirici firması Alauda Aeronautics’e yapılan açıklamada, uçan elektrikli yarış arabasının ilk etapta uzaktan bir pilot tarafından kontrol edileceği belirtilirken aracın yarış anında bir “Formula 1” yarış aracıyla aynı keskin dönüş stiline sahip olacağı ve dikey olarak iniş ve kalkış yapabileceği belirtildi.

Avustralya merkezli firma tarafından üretilen Airspeeder’in bu yılın ikinci çeyreğinde yarışlara katılabileceği belirtildi.

Uçan elektrikli yarış arabasının üç yıldan fazla süredir üzerinde çalışıldığını belirten geliştirici firma Mk3 yarış serisinin; pilotlar, konum ve pist dahil olmak üzere birçok detayının daha yakın zamanda açıklanacağını ifade etti.

Airspeeder’in 2022’deki mürettebatlı yarış serisinden önce “teknik test” görevini yerine getirip yarış serileri için uzaktan çalıştırılarak denemelerinin gerçekleştirileceği bildirildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.