Elbit Systems, İngiltere’ye gece görüş sistemleri tedarik edecek

Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetleri, gece operasyonlarında İsrail sistemlerinden faydalanacak. 

Israel Defense’in haberine göre İsrailli Elbit Systems’in İngiltere’deki yan kuruluşu olan Elbit System UK ve Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı arasında, Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetleri’ne 16 milyon dolar değerinde ”XACT Night” gece görüş sistemi tedarik edilmesi konusunda anlaşma imzalandı. Anlaşmaya göre sistemlerin teslimatı 18 ay içinde gerçekleştirilecek.

Elbit Systems UK, Krallık Silahlı Kuvvetleri’ne XACT nv33 NVGs gece görüş sistemlerini kaska monte edilebilir hali ile teslim edecek. Elbit System UK CEO’su Martin Fausset, ”XACT nv33 NVGs sistemleri dünya orduları tarafından operasyonlarda kullanılarak kendini kanıtlamıştır. Bu harika ürünü İngiltere’ye sağladığımız için memnunuz. Sistemler Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetleri’nin daha kapsamlı, kabiliyetli işler yapmasına imkan sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Gece görüş sistemleri, karanlık ortamlarda yürütülen operasyonlarda üst düzey performans sağlarken, Almanya, Fransa ve birçok NATO ülkesi tarafından aktif olarak kullanılıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.